Про Пошук книг у Google
Огляд
Відгуки та критика
Довідка з загальних питань

Партнерська програма
Для видавців і авторів
Приєднатися
Партнерська допомога

Проект "Бібліотека"
Огляд
• Партнери бібліотеки
Бібліотечна довідка

Партнери бібліотеки

Баварська державна бібліотека

"Сьогодні ми відкриваємо нашу бібліотеку світові та робимо суттєвий крок уперед, до цифрової ери: ми розкриваємо знання та книги, що є первісним завданням усіх бібліотек. Це надзвичайний досвід – допомагати людям у світі, незалежно від місця їх перебування, відкривати для себе багату німецьку літературу в режимі онлайн.

-Д-р. Рольф Грібель, Директор Баварської державної бібліотеки

Докладніше про участь Баварської державної бібліотеки в проекті [німецькою].

Колумбійський університет

За словами Джеймса Ніла, віце-президента інфорормаційних служб і завідуючого бібліотеки університету: "Наша участь у Бібліотечному проекті програми Пошуку книг у Google стане значним внеском у широкі цифрові ресурси, надані бібліотеками-партнерами". "Це дозволить бібліотекам розміщувати важливіші частини незвичайних архівних документів і спеціальні зібрання для академіків та дослідників по всьому світу, що врешті решт призведе до змін характеру науки".

-Джеймс Ніл, завідуючий бібліотеки університету та віце-президент інфорормаційних служб Колумбійського університету

Докладніше про участь Колумбійського університету в проекті.

Комітет із співпраці установ (CIC)

"Партнерство з Google є найамбіційнішим проектом в історії CIC, він може стати підґрунтям трансформації бібліотечних послуг і доступу до інформації. Ми надаємо доступ до цих ресурсів як для університетського відкритого користування, так і для загального використання в цілому. "

- Барбара МакФадден Аллен, Директор СІС

Докладніше про участь CIC у проекті.

Корнелльська університетська бібліотека

Науково-дослідні бібліотеки є невід'ємною частиною університетських закладів завдяки підтримці, яку вони надають дослідженням і навчальному процесу. Для загальної користі вони надають доступ до робіт провідних науковців світу. Як найбільша науково-дослідна бібліотека, Корнелльська університетська бібліотека із задоволенням приєдналася до аналогічних закладів у межах співпраці з Google. Результатом такого партнерства стане значне зменшення часу та зусиль завдяки інтерактивному розміщенню повнотекстових ресурсів для навчання".

- ТВО бібліотекаря Корнелльської університетської бібліотеки, Анна Р. Кенні

Докладніше про участь Корнелльської університетської бібліотеки у проекті.

Гарвардський університет

Нове сторіччя надає нові вагомі можливості для бібліотек, у тому числі Гарвардській бібліотеці, а також їх користувачам. Співпраця провідних науково-дослідних бібліотек і Google надасть безліч можливостей для студентів, учителів, учнів і читачів у світі. Завдяки потужним можливостям Інтернету цей проект дасть користувачам змогу знаходити потрібні книги із надзвичайною точністю та швидкістю. Користувачам буде запропоновано або знайти книгу в місцевій бібліотеці, або придбати її у видавця чи книгарні. Окрім того, для книг у відкритому доступі існуватиме низка поширених функцій".

- Сідні Верба, Директор бібліотеки Гарвардського університету

Докладніше про участь Гарвардського університету в проекті.

Бібліотека Гентського університету

Ми схвильовані можливістю відкрити наші книги та бібліотеку світові в межах цього проекту. Це надзвичайно важливий крок – допомагати користувачам, де б вони не мешкали, відкривати частку бельгійських і європейських традицій і культури, ділитися ними. Окрім того, незабаром ми розпочнемо реконструкцію бібліотечної будівлі, і незважаючи на те, що двері бібліотеки будуть зачинені, студенти та викладачі все одно матимуть змогу користуватися її джерелами завдяки програмі "Пошук книг у Google".

- Сильвія Ван Петехем, Головний бібліотекар, Бібліотека Гентського університету

Докладніше про участь Гентської університетської бібліотеки в проекті [голландською]

Бібліотека університету Кейо

Завдяки проекту Google наші колекції доступні в усьому світі, тобто наші книги можуть допомогти у дослідженнях або навчанні в глобальному масштабі. У 1858 році Юкічі Фокудзава (що відомий завдяки сприянню розвиткові інформаційної та медіа-галузі в сучасній Японії) заснував наш університет. Отже, Кейо ідеально підходить для того, щоб бути першим японським університетом, який братиме участь у програмі "Пошук книг у Google".

- Професор С. Суґіяма, Директор бібліотеки університету Кейо

Докладніше про участь університету Кейо в проекті [японською].

Національна бібліотека Каталонії

Раніше було так: наші книги міг побачити тільки безпосередній відвідувач бібліотеки. Відтепер усі зацікавлені можуть отримати онлайн-доступ до наших найрізноманітніших ресурсів, а може, просто випадково знайти нашу книгу, скориставшись індексом "Пошуку книг у Google". Це можна вважати серйозним кроком уперед: надання користувачам у світі можливість відкривати для себе літературну спадщину Каталонії, Кастилії та Латинської Америки та надавати їм доступ до неї".

- Долорс Ламарка, Директор Національної бібліотеки Барселони

Докладніше про участь Національної бібліотеки Каталонії у проекті [каталонською].

Нью-Йоркська публічна бібліотека

Нью-Йоркські науково-дослідні бібліотеки визнали єдність власної мети з метою Google.Для нас проект оцифрування – це один із етапів забезпечення доступу до інформації, і ми прагнемо не тільки навчитися завдяки цьому проекту, а також і взяти у ньому участь. Наразі ми пропонуємо дещо скорочений варіант із кількома томами у відмінному стані, вибраними мовами, що є у відкритому доступі. У майбутньому після ретельного аналізу результатів цієї співпраці ми сподіваємося розширити нашу участь у проекті.

- Давід Фер’єро, Ендрю В. Меллон, Директор і виконавчий директор науково-дослідних бібліотек, Нью-Йоркська публічна бібліотека

Докладніше про участь Нью-Йоркської публічної бібліотеки в проекті.

Оксфордський університет

Із самого початку заснування в 1602 році принципи Бодліанської бібліотеки визначалися поглядами сера Томаса Бодлі щодо мети бібліотеки – бути світовою "Республікою слова", запрошувати до колекції бібліотеки всіх, хто бажатиме нею скористатися. Наразі більше 60 % читачів, які користуються послугами Бодліанської бібліотеки, мають безпосереднє відношення до Оксфордського університету. Участь у проекті "Пошук книг у Google" в Оксфорді свідчить про наше бажання забезпечити та полегшити доступ студентської спільноти до наших ресурсів тощо. Таким чином, за допомогою всесвітньої мережі читачі у світі зможуть ознайомитися з принципами сера Томаса Бодлі та відчути дух Бодліанської бібліотеки".

- Рональд Майн, Виконавчий директор Оксфорда Бібліотека університету та Бодліанська бібліотека

Докладніше про участь Оксфордського університету в проекті.

Принстонський університет

Покоління принстонських бібліотекарів присвятили себе створенню надзвичайної колекції книг за найрізноманітнішими тематиками та написаних десятками мов. Завдяки онлайн-доступу до тих книг, на які не розповсюджуються авторські права, принстонські студенти та факультети зможуть здійснювати дослідження, докладаючи менших зусиль, а партнерство з Google дозволить поділитися колекцією з дослідниками в усьому світі, що відповідає неофіційному девізу нашого університету щодо служіння нації та народам.

- Карін Трейнер, Бібліотекар Принстонського університету

Докладніше про участь Принстонської університетської бібліотеки у проекті.

Стенфордський університет

Уже кілька років у Стенфорді відбувається оцифрування текстів для покращення пошуку та надання доступу до них, однак, на відміну від журналів, із технічних та фінансових причин оцифрування книг було обмежено. Проект Google дозволив змінити незначні обсяги на набагато суттєвіші. У межах цієї та подібних програм Стенфорд намагатиметься сприяти навчальному процесу та запровадженню інновацій".

Майкл А. Келлер, Бібліотекар університету

Докладніше про участь Стенфордського університету в проекті.

Каліфорнійський університет

Відкриваючи великий обсяг інформації, яка зберігається в нашій бібліотеці, та скориставшись можливостями, що надають останні технології, Каліфорнійській університет продовжує працювати над покращенням технології та збагачує свою колекцію, щоб мати можливість надавати підтримку в процесі навчання, проведення досліджень, догляду за хворими та культурного збагачення. У цьому новому світі люди будують ланцюжок між інформацією та проектами, що раніше були недосяжними, роблять широкі кроки, упроваджуючи нові технології до всіх сфер життя - освіти, економіки, добробуту - і сприяють повнішому використанню можливостей бібліотек.

Цифрові копії книг допоможуть захистити тисячі авторів, видавців і читачів від утрат, на випадок, наприклад, стихійного лиха. Тим, хто не вірить у можливі катастрофічні наслідки таких лих, можна навести як приклад ураган Катріна, що завдав шкоди низці бібліотек у вражених штатах.

Як установі, що створила цю велику колекцію із суспільно-благодійною метою, для нас було вірним кроком взяти участь у проекті.

- Даніель Грінстайн, заступник проректора з питань освітньої інформації та бібліотекар університету

Докладніше про участь Клафорнійського університету в проекті.

Мадридський університет Комплутенсе

Книги, які заборонено копіювати, спочатку були доступними лише для людей, що мають безпосередній доступ до бібліотеки Мадридського університету Комплутенсе, а відтепер доступ до бібліотеки визначається наявністю Інтернет-з'єднання незалежно від місця проживання. Ми буквально відкрили бібліотеку світові. Існують надзвичайні можливості для освіти, і ми з радістю співпрацюватимемо з Google у цьому проекті"

- Карлос Берцоза, Ректор

Докладніше про участь бібліотеки Мадридського університету Комплутенсе в проекті [іспанською].

Бібліотека Лозаннського університету

"Книги, на які розповсюджується авторське право були доступними лише для тих, хто мав безпосередній доступ до Лозаннської університетської бібліотеки, а тапер скористатися нашими ресурсами можна за допомогою Інтернету незалежно від місця перебування. Ми буквально відкрили бібліотеку світові. Існують надзвичайні можливості для освіти, і ми з радістю співпрацюватимемо з Google у цьому проекті".

- Губерт А. Вілард, Директор кантональної університетської бібліотеки Лозанни.

Докладніше про участь бібліотеки університету Лозанни в проекті [французькою].

Мічиганський університет

Проект із Google – це шлях до виконання нашого призначення як університету, що полягає у поширенні знань – як у межах університету, так і поза ним. Уклавши це партнерство, завдяки якому книги з нашої бібліотеки можна буде знайти за допомогою Google, Мічиганський університет бере участь у процесі, що сприяє підвищенню доступності інформації в суспільстві. Мічиганський університет бажає скористатися цією нагодою, щоб зробити доступ до інформації настільки зручним і розгорненим, наскільки це можливо. Більш того, бібліотека Мічиганського університету укладає це надзвичайне партнерство з вагомих причин:

  • Ми вважаємо, що окрім надання базових послуг, цей проект дозволить кардинально їх змінити, та завдяки цьому університетська бібліотека отримає нагоду розвинути та створити нові служби нового тисячоліття.
  • Ця праця запропонує користувачам нові шляхи для пошуку та доступу до вмісту бібліотеки, відкриє нашу колекцію відвідувачам у світі.
  • Незважаючи на те, що вже кілька років університет розвиває масштабну програму оцифрування та збереження бібліотечних фондів і наразі є лідером серед наукових бібліотек у цій сфері, ми добре розуміємо, що лише завдяки щільній співпраці можна досягти дійсно суттєвих масштабів перетворення.У межах нашої програми ми перетворюємо в цифровий формат понад 5 000 томів на рік, утім, із такою швидкістю, щоб оцифрувати всю колекцію, може знадобитися майже тисяча років.

Джон П. Вілкін, Помічник університетського бібліотекаря

Докладніше про участь Мічиганського університету в проекті.

Техаський університет в Остіні

Університетським бібліотекам нашої спільноти довірено важливу місію щодо збирання інформації та надання доступу до неї в усіх сферах діяльності людини. Наші бібліотеки також відповідальні за ефективне зберігання цих знань і забезпечення доступу до них протягом тривалого часу. Тут, у Техаському університеті в Остіні, ми з усією відповідальністю ставимося до цієї мети та вважаємо, що участь у проекті допоможе забезпечити нашу спроможність виконувати ці зобов'язання в майбутньому.

Фред Хес, Проректор і директор бібліотек

Докладніше про участь бібліотеки Техаського університету в Остіні у проекті.

Університет Віргінії

Бібліотека університету Віргінії є піонером у сфері перетворення матеріалів у цифровий формат. Ми почали з друкованих текстів у 1992 році, і наші студенти та викладачі швидко зрозуміли, наскільки забуті джерела та матеріали, що вже не видаються, можуть бути доступними для читачів. Ми часто говорили про бібліотеки без стін, а тепер завдяки цьому партнерству ми наблизилися до нашої мети.

Карін Віттенборг, бібліотекар, Університет Віргінії

Докладніше про участь університету Віргінії в проекті.

Університет Вісконсин-Медісон

Об'єднання бібліотек Університету Вісконсин-Медісон і Історичного товариства Вісконсину містить одну з найбагатших колекцій документів та історичних матеріалів у США. У межах цього партнерства з Google Вісконсин відіграє провідну роль у збереженні робіт, які є суспільним надбанням, для майбутніх поколінь, а також сприяє поширенню наукових ресурсів бібліотек для науково-дослідних цілей протягом тривалого часу. Ці наміри є підтвердженням сподівання Вiсконсину щодо того, що межі університету є дійсно неосяжними. Вісконсинські бібліотеки дотримуються традицій. Роботи Google із оцифруванння допоможуть бібліотекам розширити доступ до матеріалів, із якими можна було ознайомитися тільки в межах бібліотеки. Більшість таких матеріалів є рідкісними або існують в єдиному примірнику і будуть корисними для наукових, освітніх робіт або звичайного ознайомлення.

Едвард Ван Гемерт, Виконуючий обов'язки директора бібліотеки Університету Вісконсин-Медісон

Докладніше про участь університету Вісконсін-Медісон в проекті.

©2011 р. Google - Домашня сторінка - Про Google - Політика дотримання конфіденційності