Про Пошук книг у Google
Огляд
Відгуки та критика
Довідка з загальних питань

Партнерська програма
Для видавців і авторів
Приєднатися
Партнерська допомога

Проект "Бібліотека"
Огляд
Партнери бібліотеки
Бібліотечна довідка

Завдяки "Пошуку книг у Google" автору Ричарду Лоурі вдалося привернути більше читачів і покупців.

Військового історика та колишнього моряка, Ричарда Лоурі дуже цікавила операція "Буря в пустелі" 1991 року. Із часом п. Лоурі зібрав багато матеріалів, у тому числі рукописні нотатки, які він отримав від генералів, що брали в ній участь. Обсяг матеріалу був таким, що він вирішив написати книгу, яка б відтворювала хроніку тих днів. Для завершення праці йому знадобилося 12 років.

"Я нічого не знав про видавничу галузь", - згадує сьогодні Лоурі. "Мені здавалося, що варто лише залишити книгу у видавництві, та незабаром вона з’явиться в кожній крамниці". Після перших спроб, навчаючись у процесі, йому вдалося видати 300-сторінковий рукопис за допомогою компанії iUniverse. The Gulf War Chronicles (Війна в затоці: хроніки подій) вийшла в листопаді 2003 року.

Як і багато інших авторів, Лоурі ввів своє ім'я в Google. Так він дізнався, що його книга доступна й програмі "Пошук книг у Google". Служба iUniverse приєдналася до програми "Пошук книг у Google" з метою рекламування та збуту книг та інших матеріалів за допомогою Google. "Пошук книг у Google" дозволяє здійснювати повнотекстовий пошук книг на всіх сайтах та ресурсах, наявних в індексі Google, надаючи в програмі "Пошук книг у Google" їх фрагменти разом із посиланнями на книжкові крамниці.

Програми для видавців і бібліотекарів
Те, як буде відтворено книгу, залежить від того, яким чином її було передано до "Пошуку книг у Google" У програмі для видавців зазвичай відображається лише кілька сторінок книги, користувачі, які переглядають книгу, скопійовану в межах проекту "Бібліотека" і захищену авторським правом, зможуть ознайомитися лише з "інформаційною сторінкою", що містить стислі біографічні дані по автора, статистику ключового слів, за яким здійснювався пошук і для більшості книг кілька рядків тексту з ключовими словами, за якими здійснювався пошук.

Великі та малі видавці використовують "Пошук книг у Google" як інструмент маркетингу та збуту, який потрібен людям, що здійснюють пошук за певними термінами або реченнями. Вони користуються ним для залучення нових читачів і стимулювання збуту, отримуючи прибутки від контекстної реклами в Google, а також завдяки прямому посиланню "Придбати цю книгу" на власні веб-сайти щільніше взаємодіють зі споживачами.

Коли книга "The Gulf War Chronicles" уперше з'явилася в програмі "Пошук книг в Google", її автор відзначив стабільне зростання показника "Barnes & Noble" на 85 %".

Серед таких самовидавців, як iUniverse, існує жорстка конкуренція – необхідно забезпечити успіх творів своїх авторів серед незліченної кількості нових книг, що виходять щомісяця. iUniverse пропонує авторам низку маркетингових служб, наприклад допомогу під час публікації та рекламування. Перевага "Пошуку книг у Google" полягає у сприянні збільшенню переглядів книги в Google, а iUniverse за допомогою тієї ж системи "Пошуку книг у Google" здійснюватиме збут книг.

Підвищення кількості показів та зростання продажів
Незважаючи на те, що Лоурі дещо стурбований через здійсненняя пошуку його книги в режимі онлайн та через показ фрагментів книги, узагалі він задоволений презентацією у програмі "Пошук книг уGoogle". "Спосіб подання книги мені подобається. Я не вважаю, що з цим можуть бути якісь проблеми", – говорить він, маючи на увазі показ фрагментів книги. Фактично без будь-якого додаткового маркетингу з боку Лоурі книга The Gulf War Chronicles уперше з'явилася в програмі "Пошук книг в Google" і мала стабільне зростання показника "Barnes & Noble" на 85 %". "Розміщення книги в "Пошуку книг у Google" допомогло одразу ж", – каже він. Зараз Лоурі вже має певній маркетинговий досвід. Він створив веб-сайт (), виступає на публічних зустрічах, продовжує дослідження та займається написанням книг. "Якщо ви не продаватимете книги, вони не будуть продаватися", – каже він. Отже, він надзвичайно задоволений можливістю здійснювати пошук за книгою: "Усі, кого я питав, знаходили моє ім'я, і миттєво купляли", – відзначає Лоурі. Йому також подобається той факт, що для придбання книги існує кілька можливостей.

Частково завдяки тому, що він стільки уваги приділив збуту першої книги, Лоурі знайшов посередника і має контракт на друк книги, випуск якої планується на 2006 рік видавництвом Berkley Publishing. Більш того, він розпочав роботу над третьою книгою про ВМС США в Іраку, яка має назву U.S. Marine in Iraq – 2003 (ВМС США в Іраку – 2003 р.) і вийде в рамках серії військових книг англійського видавництва Osprey Publishing.

Обидва видавництва, Berkley й Osprey, є учасниками програми "Пошук книг у Google", що звичайно влаштовує Лоурі. "Я дуже радий, що вони беруть участь у програмі "Пошук книг у Google", оскільки це сприятиме продажам моїх книг", – каже він. "Незабаром усі знання світу будуть на кінчиках наших пальців, а "Пошук книг у Google" відіграватиме значну роль у передачі цієї інформації до наших осель та офісів".

 

©2011 р. Google - Домашня сторінка - Про Google - Політика дотримання конфіденційності