Суспільно-господарський устрій імперії інків Тавантінсуйу: дис. на здобуття наук. ступеня канд. істор. наук : 07.00.02.

Передня обкладинка
Видавець Купрієнко С.А., 14 жовт. 2013 р. - 250 стор.

 Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.02 — всесвітня історія. — Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України. — Київ, 2013. У дисертаційній роботі досліджено суспільно-господарський устрій держави інків імперського періоду. Встановлено причини та передумови, що призвели до швидкої експансії інків в XV–XVI ст., а саме, інтенсивний розвиток землеробства в долині Куско та висока густота населення в ній. В результаті означеної експансії приблизно за сто років інкам вдалося утворити найбільшу за розмірами державу Доколумбової Америки. З’ясовано, що задля підкріплення обґрунтувань своїх завоювань інки на чолі з правителем Пачакутіком Інкою Юпанкі вдалися до реформ у сфері культу та храмового господарства, і вивели на авансцену синкретичного верховного бога Віракочу, а так звані «храми Сонця» поєднували у собі культи численних богів різних народів, кланів і общин. В той же час здійснювались реформи календаря, мов, землеволодінь і землекористування, суспільного і територіального устрою, системи сховищ, комор і складів, поштарської служби, торгівлі і товарного обігу, виробництва, в тому числі перехід до великого мануфактурного (ткацькі, ювелірні, зброярські майстерні тощо). Важливим інструментом у поступовому «одержавленні» господарства зіграли переселенці-мітмаки і слуги йана та акльа. Застосування інками ефективної системи організації праці дозволило їм контролювати всі наявні людські трудові ресурси, вести їх статистично-демографічний облік та використовувати задля виконання численних виробничих завдань державного значення (будівництва, ремонту, прокладання шляхів, гірничої справи, транспортування тощо), результати яких неабияк вражали європейців. Загалом, запропоновано розглядати суспільство інків як традиційне ієрархічне, диференційоване, багатоетнічне, колективізоване на базі общин, що завдяки своїм здобуткам у багатофункціональному господарстві з великим ступенем розподілу праці та за допомогою поступового і динамічного переходу до командно-адміністративного управління та швидких завоювань перейшло до етапу створення єдиної «андської цивілізації» у межах імперського типу державності. 

 

Загальні терміни та фрази

айлью аймара акльа акльавасі Анан Ананкуско Анансайа Андах Апу більш Вайна Капака вак ваки варанка вигляді відносно відповідно господарства держави джерел Дієго Додаток долині дослідження жертвопринесень забезпечення зазвичай земель землі зі імперії інків імперського індіанець індіанців індіанцями Індій інка інками Інки Юпанкі інкою інкських інкського інкської історії інків йана камайук каньярі кечуа кількість кіпу Кіто кока коки коку кураки Куско маїсу мали мітмаки мітмаків населення общини одяг одягу осіб оскільки панака пачаки Пачакутіка Педро Перу підпорядкуванні Пісарро повинностей податі поселення правителів правителя праці провінції провінціях пуріків регіону років році Рурін сапай інки свого своїх системи сім’ї сімей складів слугували Сонця срібло суйу Суспільний устрій суспільно-господарського устрою сховищ Тавантінсуйу тампу Тітікака тобто тощо Тупак Інка тупу управління Урінсайа Франсіско Франсіско Пісарро хоча худоби цих чакра часів чисельність Чінча Чупачу шерсть якщо Biblioteca Estudios français d'études andines Historia Inca Incas ISSN Juan l'Institut français d'études lengua Lima Madrid Perú Revista Tomo

Про автора (2013)

Купрієнко Сергій Анатолійович - український науковець і видавець, історик, енциклопедист, перекладач та лінгвіст, фахівець з історії доколумбових цивілізацій Америки, іспанської Конкісти. 

Бібліографічна інформація